Liposuction

Liposuction estetik operasyonu özellikle vücudun belli bölgelerinde oluşan yağlanmayı sizin ortadan kaldıran bir tedavidir.  liposuction kanüller aracılığıyla vücuttaki yağın vakumlanarak alınması işlemidir. Liposuction ameliyatı hastane koşullarında ve genel anestezi ile yapılır.  Bu nedenle hastanın işlem sırasında herhangi bir şey hissetmesi söz konusu değildir. Liposuction operasyonu zayıflamak için yapılan bir operasyon değildir.  Bölgesel yağlanmaya alternatif oluşturan bir tedavidir.  liposuction ameliyatı kişinin kilo vermesine rağmen belli bölgelerde kalan ve vücudun şeklini bozan yağlara müdahale işlemidir.  Kişi diyet veya egzersiz yaparak belli oranda kilo vermiş ancak yağlarından tamamen kurtulamamış olması durumunda liposuction tam da bu noktada başarılı sonuç üreten tedavilerden biridir.

Yağ Aldırma İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Yağ aldırarak kilo vermek mümkün değildir.  Çünkü liposuction ameliyatında alınabilecek yağ oranı bellidir.  Bu kulaktan dolma ve yanlış bir bilgidir.  Ancak liposuction operasyonu yaptırmadan önce tam anlamıyla ne olduğu konusunda bir hekim ile görüşerek bilgi almak en doğru yöntemlerden biridir.  Plastik cerrahlar tarafından yapılan liposuction hekiminde karar vermesi ile yapılan bir operasyondur.  Ancak bilmekte fayda var liposuction kesinlikle kilo verme operasyonu değil incelme operasyonudur.

Liposuction Neden Yapılır?

liposuction bölgesel yağlanma adı verilen vücudun belli bölgelerinde biriken yağların spor diyet ve egzersize rağmen verilememesi durumunda uygulanan operasyonlardan biridir.  liposuction vücudun birçok bölgesine uygulanan operasyonudur.  Boyun karın germe ve vücudun şekillenmesini sağlamak için liposuction ameliyatı yapılır.

Liposuction Ameliyatı Hangi Bölgeler Yapılır

Liposuction operasyonu öncelikle cinsiyet ayrımı yapılmaksızın kadın ve erkeklere uygulanan operasyonlardan biridir.  Özellikle kalça karın ve bel bölgesinde biriken yağlar inatçı yağlardır. Kolaylıkla diyet ve egzersize rağmen verilmez.  Direnç gösteren bu yağların alınarak vücudun şekillenmesi sağlanır.  Genellikle bölgesel yağlanma diye açıklanan bölgeler kalça karın bel göbek uyluk kemiğinin iç ve dış kısımları dizlerin iç kısımları gıdı boyun ve kolların üst kısımlarına yapılan operasyonlardan biridir.

Liposuction Erkeklere Uygulanır Mı?

liposuction ameliyatı yalnızca kadınlara yapılan bir operasyon değildir.  Dünyanın birçok ülkesinde ve ülkemizde de dâhil olmak üzere liposuction yaptıran erkekler her geçen gün artmaktadır.  En fazla yapılan estetik operasyonu burun estetik operasyonudur ve ondan sonraki sıraya yerleşen operasyon liposuctiondır.  Erkeklere liposuction operasyonu genellikle göbek bölgesinde biriken dirençli yağları alınarak yapılır.  Çünkü erkeklerde göbek deliğinin etrafında oluşan yağlanma dirençli yağlardır.  Bir diğer konu ise erkeklerle kadınlar arasında deri farklılığı vardır.  Erkek derisi daha kalın olduğu için liposuction ameliyatının başarısı kadınlara oranla daha yüksektir.