Dolgu (Filler)Prof. Dr. Birol Civelek Oluşturuldu: 2016-07-28 11:12:38
Görüntü Sayısı: 10530

Dolgu (Filler)

Kısa sürede uygulanması ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi bakımından, dolgu ( filler ) yöntemi en sık kullanılan ameliyatsız estetik yöntemlerinden biridir. İşlem yaptırıldıktan sonra , kişi rutin hayatına rahatlıkla dönebilir.

Dolgu (Filler)

Dolgu; göz altına, yorgun ve çukur ifadenin giderilmesinde ki bu durum kişiyi olduğundan yaşlı Ve yorgun gösterir; dudak kalınlaştırmada, derin yara ve akne izlerinde, burun ve ağız arasındaki çizgilerde, burun kanatlarından dudak kenarlarına doğru uzanan gülme çizgilerinde ( Nazolabial çizgiler ) ve alındaki çizgilerde kullanılır . Botoksun aksine , dolgu yöntemi kırışık gidermez sadece derin çizgileri minimalize eder . Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekte olup 6 ay ila 12 aydır.

Dolgu maddesinin içeriğini, insan vücudunda da mevcut olan “Hyaluronik asit “ oluşturur; bu yapı yaşla ve zamanla azalır ve yerini derin çizgilere ve çukurluklara bırakır .

Her uygulamada da olduğu gibi, dolgu uygulamasını da tecrübeli Plastik Cerrahlara yaptırmalısınız. Kullanılan materyal ve tecrübe uygulamanın en önemli parçasıdır .


Bu yazı Prof. Dr. Birol Civelek tarafından yazıldı ve 10530 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler

Arjantin Caddesi Attar Sokak No:9/8 G.O.P. - Çankaya/ANKARA 03124268696