Meme Büyütme Operasyonu Kas Altına Mı Yoksa Kas Üstüne Mi Yapılmalı?Prof. Dr. Birol Civelek Oluşturuldu: 2016-08-11 14:56:21
Görüntü Sayısı: 6055

Meme Büyütme Operasyonu Kas Altına Mı Yoksa Kas Üstüne Mi Yapılmalı?

Meme büyütme operasyonlarında birçok yöntem kullanılmaktadır. Meme kasının altına , meme dokusunun arkasındaki fasya zarının altına ya da meme kasının üstüne; silikon protez yerleştirilir.

Meme Büyütme Operasyonu Kas Altına Mı Yoksa Kas Üstüne Mi Yapılmalı?

Meme dokusu çok az bulunan ya da bulunmayan kişilerde , genellikle protez ( meme silikonu) kas altına yerleştirilir. Silikonun, kas altına ya da kas üstüne yerleştirilmesi öncelikle meme dokusunun yeterli olup olmadığı ile ilgilidir.

Kas altına uygulanan protezlerin , kas üstüne oranla çok daha iyi durduğu tamamen yanılsamadır . Meme büyütme operasyonunun nasıl yapıldığı , koyulan materyal ve en önemlisi kim tarafından yapıldığı önemlidir . Tecrübeli cerrahlarca yapılmayan silikon , doğallıktan uzak durduğu gibi bazı olumsuzluklara da yol açabilir .

Kas altı ile kas üstü operasyonlarında en belirgin fark ; kas altı uygulamalarında diren gerekebilmesidir . Kas altı , kas üstüne göre daha ağrılı olabilir . Bu durum da kişiden kişiye değişiklik gösterir .

Kas üstü ya da kas altı uygulamasında bir diğer önemli husus ; kullanılacak protezin boyutudur. Bunu, kişinin boyu ; meme genişliği , omuz genişliği belirler .


Bu yazı Prof. Dr. Birol Civelek tarafından yazıldı ve 6055 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler

Arjantin Caddesi Attar Sokak No:9/8 G.O.P. - Çankaya/ANKARA 03124268696