Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası “Vücut Şekillendirici “ Cerrahi İşlemler ( Post-bariatrik Cerrahi )Prof. Dr. Birol Civelek Oluşturuldu: 2016-08-31 09:05:19
Görüntü Sayısı: 5487

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası “Vücut Şekillendirici “ Cerrahi İşlemler ( Post-bariatrik Cerrahi )

​Kilolu kişiler, aşırı kilo verdiklerinde doku ve deri elastikiyetini kaybeder. Ve bu sebeple kişinin karın bölgesinde katlanma ve sarkma , memelerde , kol ve bacaklarda sarkma görülebilir. Bu durum kişide özgüven eksikliğine ve kıyafet seçmede zorluğa neden olabilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası “Vücut Şekillendirici “ Cerrahi İşlemler ( Post-bariatrik Cerrahi )

Öncelikle kilo kaybından sonra herhangi bir cerrahi işlem yaptırmadan önce , kilo kaybının durmuş olması gerekmektedir. Eğer kilo verilmeye devam edilirse, deride sarkma devam edecektir.

Hamilelikte aşırı kilo alıp verenler , mide ameliyatıyla kilo verenler eğer herhangi bir sağlık sorunu bulunmuyorsa , bu cerrahi işlemler için uygundur. Hastanın durumuna göre en sık yapılan işlemler karın germe, meme toplama ve silikon protez, kol ve bacak germe ve liposuctiondır. Operasyonlar genel anestezi ile yapılır. İyileşme yapılan işleme göre değişmekle birlikte izlerin düzleşmesi ve oturması kişiden kişiye değişir ve iyileşme süresi 6 ay ila 1 senedir.


Bu yazı Prof. Dr. Birol Civelek tarafından yazıldı ve 5487 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...


İlgili Makaleler

Arjantin Caddesi Attar Sokak No:9/8 G.O.P. - Çankaya/ANKARA 03124268696