Göz Kapağı Estetiği

İlk olarak göz kapağı estetiğine blefaroplasti de denildiğini söylersek işinizi kolaylaştırmış oluruz. Blefaroplasti, plastik cerrah tarafından yapılan bir estetik operasyonudur. Bu operasyon hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanabilir. Sarkmış deriniz ya da fazla kas dokunuz varsa göz kapağı estetiği sayesinde tüm bunlardan kurtuluyorsunuz.

Yaşınız ilerledikçe cildinizde sarkan kısımlar olduğunu fark edeceksiniz. Bu sarkmanın sonucu olarak göz kapaklarınızda torbalaşma meydana gelir. Aynı zamanda cildinizde kırışıklık, bollaşma ve renk değişikliği gibi birtakım sorunlarla karşılaşırsınız. Bu sorunları güneş ışınları, havada meydana gelen kirlilik ve sigara – alkol gibi zararlı alışkanlıklar da artırır.                              

Göz Kapağının Yaşlandığını Nasıl Anlarız?

Cildiniz gençken elastik bir hâldeyken yaş ilerledikçe bu özellik giderek azalır. Ciltteki elastik özelliğinin azalmasının sonucu olarak göz kapağında yaşlanma görürüz. Göz kapaklarınızın yaşlandığını birtakım belirtiler sayesinde anlamanız mümkündür. Bu belirtiler arasında göz altlarınızdaki torbalanma ve renk değişikliği yer alıyor. Baktığınız zaman göz altlarınızda çok fazla torbalanma ya da renk değişikliğine rastlıyorsanız göz kapağınızda yaşlanma meydana geleceğinin bir habercisidir.

Zaman zaman üst göz kapağınızda düşüş yaşanabilir. Bu durum da göz kapağı yaşlanmasının belirgin bir özelliğidir. Göz kapağınızda kırışıklık ya da sarkma meydana geliyorsa göz kapağınızın yaşlanmış olma ihtimali olduğunu bilmelisiniz. Yorgun yüz ifadenize bir de göz kenarlarınızdaki çizgiler eklendiyse göz kapağınızın yaşlandığını söylemek doğru olacaktır.

Göz Kapağı Estetiğinin Yaş Sınırı

Göz kapağı estetiğine ihtiyaç duyan her insan yaşı kaç olursa olsun göz kapağı estetiği yaptırabilir. Genel olarak göz kapağı yaşlanması 35 yaş üstünde görüldüğü için bu yaş aralığındaki insanlar tarafından tercih edilir. Kimi insan göz kapağı estetiği yaptırdığı zaman göz kapağı yaşlanmasının durdurulduğunu sanıyor.

Oysaki göz kapağı estetiğinin böyle bir imkânı yoktur. Göz kapağı estetiği yaptırdığınız zaman etkisi en fazla 7-8 yıl sürer. Bu süre geçtikten sonra göz kapağı yaşlanmasının önlenmediğini göreceksiniz. Fakat göz kapağı estetiği yaptıran birçok insan yorgun yüz ifadesini bırakıp onun yerine daha canlı ve enerjik bir yüz ifadesine sahip olmuştur.