Göz Kapağı Estetiği

Alt ya da üst göz kapağımızın daha iyi görünmesi ve de göz çevremizin toparlanması için yapılan bir dizi uygulama göz kapağı estetiği uygulamaları olarak adlandırılır. Göz kapağının üzerinde oluşmuş bir kıvrım, görmeyi zorlaştıran bir üst göz kapağı düşüklüğü, göz kapaklarındaki şişlikler ve yağ birikintileri estetik cerrahi ile çözülebilecek olan problemlerdir. Aynı zamanda göz kapaklarımızın hemen altında görüntüyü bozan torbalar, irisin altındaki beyaz bölgeyi açığa çıkaran alt göz kapağı düşüklüğü ve her iki göz kapağındaki deri fazlalıkları, sarkmalar ve her türlü şişkinlik de estetik uygulamalarla kısa sürede çözüme kavuşturulabilir. Gözlerimiz daha canlı, genç ve iyi görünmek için en önemli organlarımızdır. Onların görünümünü en çok değiştirenler de göz kapaklarımızdır. Onlarla ilgili problemleri çözmek de yüzümüzün görünümünü tamamen değiştirecektir.

Kimler Göz Kapağı Estetiği İçin Başvurabilir?

Bu tür estetik ameliyatları kaldırmak için herhangi bir kronik ya da sistemik rahatsızlığınızın olmaması gerekir. Ayrıca çok genç yaşta ya da çok yaşlı olmamak da aranan şartlar arasındadır. Bunun dışında anesteziyi kaldırabilecek olan kişiler göz kapağı estetiği yaptırabilir.

Ameliyat Öncesi Yapılması Gerekenler

Göz kapağı estetiği uygulamaları yaptırmadan önce bazı testlerden geçilmesi gerekiyor. Doktorunuz önerirse bazı ilaçlar almanız gerekebilir. Ayrıca kullandığınız bazı ilaçları belli bir süre bırakmanız da gerekebilir. Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi göz kapağı ameliyatından önce de sigarayı bırakmanız önerilir. Aspirin gibi ilaçlar ve de bazı bitkisel takviyeleri de bir süre için bırakmalısınız. Ameliyatı kesinlikle güvenilir ve sertifikalı bir klinikte ve deneyimli ve uzman hekimlerin lbulunduğu bir yerde yaptırmalısınız.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesinde göz kapakları anestezi ile uyuşturulur. Fazla deriler, yağlar ve de kasların bir kısmı alınır. Sarkan göz kapakları yukarıya doğru asılarak gerilir. Daha sonra göz kapaklarınız bir süre sonra kendiliğinden yok olan iplerle dikilir. Yapılan dikişler göz kapağının içerisinde kalacak şekilde ayarlanır. Ameliyat sonrasında göz kapakları iki hafta içerisinde iyileşebilir. Asıl sonuçlar ise bir ya da iki ay sonra belirli olur. Yüzünüz çok daha genç ve dinç bir görünüm kazanır.