Gözkapağı Estetiği

Estetik her türüyle her doktor tarafından tasvip edilmeyen ve onaylanmayan ameliyat çeşididir. Yani eğer gerekli hallerde uygulanıyorsa bu zaten normal tedavi amaçlı uygulanan bir şekildir fakat, hiçbir sorun yokken sadece şekil bozukluğundan veyahut da olan şekli değiştirmekten dolayı uygulanıyorsa bu herkes tarafından pek de tasvip edilmeyen bir durumdur. Göz kapağı estetiği ise göz kapağının sarkması durumunda kaldırma işlemi uygulanarak yapılır. Yine aynı şekilde gözün kapağının üst derisinde sarkma oluşur ve görme bozukluğu meydana gelirse bu işlem uygulanacaktır. Sadece gözün üst kapağı ile ilgili bir işlem olmayıp gözün altındaki morlukları veya şişkinlikleri gidermek için de göz kapağı estetiği yapılabilir.

Gözkapağı Estetiği Gerekli midir?

Göz kapağı estetiği yapıldığı vakitte gözdeki geçmiş yılların tüm yorgunluğu ve belirtileri kaybolacaktır. Anılarına değer veren kişiler mecbur olmadıkça böyle bir estetik yapmak zorunda değillerdir. Tabii ki gözler herkesle iletişim kurulan bölge olduğu için ve sürekli göz önünde bulunduğu ve dikkat çektiği için oldukça önemli organlardan bir tanesidir. Bu sebeple onların nasıl görüldüğü de insanın psikolojisini oldukça etkiler. Eğer görme işlevinde problemler oluşuyorsa, bu durumda göz kapağı estetiği gerekli bir ameliyat çeşiti arasında yer alacaktır. Fakat göz altı şişlikleri veya morluklardan dolayı estetik yaptırmak isteyen kişi ameliyatı düşünmeden önce doğal yöntemlerle bu sorunları gidermeye çalıştığında daha doğru bir davranış olacaktır.

Gözkapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Gözkapağı estetiği yaş olarak 18 yaşın altındaki çocuklara yapılması pek de uygun olmayan ameliyat çeşididir. 18 yaşından büyük bireylerde ise doktor tarafından iyice muayene edildikten sonra ve önceden geçirdiği ya da halen yaşadığı hastalıklar tetkik edildikten sonra uygun bir karar verilecektir.

Gözkapağı Estetiği Riskli midir?

Göz kapakları ince ve hassas bir dokuya sahip olduğu için ameliyat işlemi uzman ve İşinin ehli olan bir doktor tarafından yapılması gerekir. Doktorla bu isteği paylaşan kişi hemhal olduktan sonra kişi için herhangi bir risk taşıyıp taşımadığı kendisine aktarılacaktır. Yani herkese özel olarak bilgi verilerek herkesin göz yapısı incelendikten sonra risk olup olmadığı belli olur.