Göz Kapağı Estetiği

Dış görünüş ve güzellik algısının değiştiği, insanların ancak belli bir standarda ulaştıklarında güzel ve iyi göründüklerine düşündükleri gerekçelerle estetik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bununla beraber elbette yaşanan travmalar ve bunun sonucunda oluşan vücut deformasyonları kişilerin daha kaliteli yaşaması kendinden memnun olması ve sağlıklı görünmesi için estetik işlemlerle düzeltilmektedir. Günümüz teknoloji sebebi her ne olursa olsun yapılan estetik ameliyatlarda büyük başarılar elde etmektedir. Ayrıca genetik olan ya da yaşa bağlı değişen vücut ve yüz şekillerinin daha genç görünmesi adına da bu işlemler yapılmaktadır. Düşük göz kapağı estetiği operasyonları da yüze daha genç daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı ve destek olmaktadır.

Göz Estetiği Ameliyatı

Göz estetiği ameliyatları birkaç farklı sebepten dolayı gerçekleştirilir. Bunlar düşük göz kapağının kaldırılması, göz kapağında bulunan kitle ve onun giderilmesi, göz altı torbalarının alınması, olması gerektiğinden fazla açıklığa sahip göz kapağı yeniden şekillendirilmesi gibi sebeplerle yapılmaktadır. Yapılacak işlemin gerekçesi ameliyatın ölçüsünü de belirleyecektir. Her ne kadar genel anestezi altında yapılmıyor olsa da göz kapağı estetiği ameliyatları basit müdahaleler değildir. Bu sebeple planlanma sürecinde profesyonel bir destek alınması çok önemlidir.

Göz Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzümüzün görünüşü kendimizi mutlu hissetmemiz ve başkalarıyla daha sağlıklı iletişim kurmamız için oldukça önemlidir. Birçok estetik ameliyat yüze yapılan irili ufaklı müdahalelerden oluşmaktadır. Gözlerimizin yapısı da yüzümü daha genç ve sağlıklı göstermek için gerekli estetik müdahalelere zamanla ihtiyaç duymaktadır. Göz kapaklarında ki sarkma ya da aşırı topaklanma ve göz altı torbalarının fazlalığı ile sarkık göz çevresinin daha gergin bir hâle getirilmesi yapılacak işlemin içeriğine bağlı olarak riski az olan işlemler arasında yer alabilir. Kişinin kaş yapısının, deri kalınlığı ve derideki yağ dokusunun oranı başarılı bir göz kapağı estetiği ameliyatı için dikkate alınması gereken kriterler arasındadır.Lokal anestezi ile yapılan işlemler bir saatten az sürmekte ve iki üç hafta içinde tamamen iyileşme gerçekleşerek kişi arzu ettiği genç ve sağlıklı görünüme kavuşabilmektedir. Göz kapağı estetiği olacak kişinin genel sağlık durumu, mevcut hastalıkları ve yapılacak estetiğin planlaması süreçlerinin sağlıklı ve doğru yapılabilmesi için ehil hekim ve kurumlara başvurmak son derece önemlidir.