Liposuction

Halk arasında yağ aldırma olarak bilinen ve cerrahi bir işlem olan liposuction, vücudun özellikle belli yerlerin dirençli yağ yapılarının giderilmesini sağlar. Estetik operasyonlar sıralamasında üst sıralarda yer alan bir işlem olmakla birlikte, vücudun istenilen şekle girmesi için yapılmaktadır.

Liposuction Kimler için Uygun

Kişinin kilo problemi bölgesel, obezite ve benzeri sağlık problemleri yok ise, özellikle karın ve basen bölgesinde spor ve diyet uygulamalarına rağmen giderilemeyen yağ yapıları olan kişiler liposuction ile ideal vücut ölçülerine sahip olabilir. Liposuction bir cerrahi işlemdir. Bu sebeple tüm estetik müdahalelerde olduğu gibi ehil ellerde yapılması son derece önemlidir. Genel anestezi altında gerçekleştirilen işlem öncesinde yapılacak ön görüşme işlemin detayları hakkında sağlıklı bilgi alışverişi sağlayacaktır.

Liposuction Kilo Verdirir mi?

Liposuction hakkında doğru bilinen yanlışların başında bu işlemin kilo vermek için yapılacak olmasıdır. Liposuction operasyonu vücuttan belli bir ölçüde çıkarılan yağ sayesinde kilo kaybına sebep olmakta birlikte asıl amacı belirli bölgelerde yer etmiş yağ dokularının alınıp vücudun şekil bozukluğunun giderilmesi ile sonuçlanır. Bununla beraber, kişilerin ihtiyaç duyduğu görüntüye sahip olmak için yapılacak bu işlem sırasında alınacak yağ oranı da yağ miktarının en fala üçte ikisi kadar olmalıdır. Liposuction operasyonu bir seferde oldukça fazla yağ dokusunun alınmasına imkan veriyor olmasının yanında vücut dengesini bozmamak adına hedeflenen yağ alım işleminin birkaç seansta sonuçlanması gerekebilir.

Kaç Çeşit Liposuction Var?

Liposuction uygulaması herkesin bildiği klâsik cerrahi uygulamanın yanında işlem sırasında kullanılan teknoloji ile çeşitlilik kazanmıştır. Lazer liposuction, vazer liposuction ve power cihazı ile yapılan liposuction yöntemleri bulunmaktadır. Liposuction, kozmetik olarak adlandırılabilecek bir estetik işlem olup, risk yok denecek kadar azdır. Operasyon sonrası olası komplikasyonların varlığına rağmen bular oldukça az ve hafif atlatılır seviyededir. Liposuction yaptırmaya karar verdiğinizde bu hizmeti alacağınız kurum ve hekimi özenle seçmek karşılaşılabilecek olası riskleri en aza indirecektir. İllere ve seans sayısına göre farklı fiyat aralığı olması ile birlikte en doğru bilgiyi doktorunuzla yapacağınız ön görüşme ile edinebilirsiniz.