Liposuction

Liposuction halk arasında bilinen tabiriyle vücudun şekillenmesi için vücuttaki istenmeyen yağların ameliyat yardımı ile alınması demektir. İstenmeyen yağlar alınarak vücuda istenildiği gibi ince bir şekil verilir. Genellikle karın, kalça, basenler gibi bölgelerde istenmeyen yağlanmalar vuku bulduğu için bu estetik ameliyatı daha çok bu bölgelerde yapılır. Eski zamanlardan beri yapılan ve çok sıklıkla rastlanılan estetik ameliyatlardan birisi olduğu bilinir. Tabii ki bu yöntemlere başvurmadan önce kişinin istenmeyen yağlardan kendi vücuduna uygun bir diyet ve buna eşlik eden bir spor yardımı ile kurtulması gerekir. Bu şekilde çaba sarf ettikten sonra hala istenilen sonuca ulaşılmıyorsa uygun ve işinde uzman bir doktor ile görüşülerek bu işlemin gerekli olup olmadığı hakkında karara varılır.

Liposuction Riskli midir?

Liposuction yani istenmeyen yağlardan kurtulma ameliyatının risk taşıyıp taşımadığı uzun müddetçe araştırılmıştır. Eğer kişide kalp rahatsızlığı veya diyabet gibi ağır hastalıklar varsa bu kişiler için kesinlikle tavsiye edilmeyen ameliyat türündendir. Fakat herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve sağlığı gayet yerinde olan kişiler için herhangi bir risk taşımadığı söyleniyor ise de ameliyat olmadan önce bu konuyu doğal yöntemlerle halletmek daha doğru bir tercih olacaktır. Fakat bu ameliyatı mecbur kalınırsa uzman bir doktor da kişi için uygun olduğunu söylerse o vakitte rahatlıkla uygulanabilir. Ameliyat uygulanacak kişiye doktorun tavsiyelerine uyarak sürekli kontrol altında tutulmalıdır.

Liposuction Fiyatları Nelerdir?

Liposuction yaptıracak olan bir kişi bunun için peşinde ameliyattan sonra herhangi bir problem yaşamayacağını garantileyen doktor ile anlaşma yapmalıdır. Tabi ki bilindiği üzere her estetik ameliyatının sürece farklı olduğu gibi fiyatları da birbirinden ayrı olacaktır. İstenmeyen yağlardan kurtulmak için ameliyat olacak olan kişi öncelikle doktorunu çok iyi seçmelidir. Burada doktorun uzmanlık alanı ve kariyeri, ameliyatın ne kadar süreceği, ameliyatın yapılacağı bölge ve ameliyat sürecinde kullanılan malzeme, hatta ameliyatı olacağı hastanede fiyatının belirlenmesinde büyük faktör olacaktır. Bu gibi detaylar sonucunda, bu tür estetik ameliyatı olmak isteyen kişinin mecburiyeti de göz önünde bulundurularak kendisine belirli bir fiyat çıkarılır.