Meme Estetiği

İnsanlar birçok sebepten dolayı meme estetiği yaptırabilir. Kimisi memesini büyütmek ya da küçültmek istediği için, kimisi de sağlık sorunlarını önlemek için meme estetiğine başvuruyor. Bunun yanı sıra meme dikleştirme operasyonlarının olduğunu da görürüz. Biraz bu konu üzerinde durmak bilgi edinmeniz açısından iyi olacaktır.

Kadınların hamilelik döneminde sarkma yaşadığı bilinir. Aynı zamanda emzirme ya da yer çekiminden ötürü de bu sorun yaşanıyor. Kadınlar sarkma sorununu çözmek için de meme dikleştirme operasyonunu çözüm olarak görüyor. Siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız çeşitli meme estetiği operasyonları sayesinde sorununuzu çözme imkânınız vardır.

Meme Büyütme Operasyonu Neden Tercih Edilir?

Tıpkı dikleştirme gibi meme büyütme operasyonu da kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen bir meme estetiği operasyonudur. Meme büyütme operasyonunun birkaç sebebi olabilir. Bunlardan birisi hamileliği atlatan kadınların memesinde hacim hissetmesidir. Bu hacmin azalması için meme büyütme operasyonu uygulanır ve sorun çözülmüş olur. Bir başka sebep de göğüslerin arasındaki hacim farkıdır.

Bazı kadınlarda iki göğsün arasında hacim farklılığı olur. Bu sorun da meme estetiği sayesinde çözülür. Bu iki sebep haricinde kanser tedavisi olan kadınlar meme rekonstrüksiyonu için meme estetiği olur. Bahsettiğimiz meme estetiği operasyon sebepleri genel olarak sağlık yönündendir. Bu operasyonu estetik amaçlı yaptıran kadınların olduğunu da görüyoruz. Fakat genelde sözünü ettiğimiz sebeplerden dolayı meme büyütme operasyonu gerçekleştirilir.

Kimler Meme Küçültme Operasyonu Yaptırabilir?

Meme küçültme operasyonu yaptırmak istiyorsanız ilk olarak bu meme estetiği operasyonunun estetik amaçlı değil, konforu artırmak amaçlı yapıldığını bilmenizde fayda vardır. Konfor denildiğinde durum sizin için biraz karmaşık hâle geliyorsa bu durumu açıklamak daha doğru olacaktır. Birçok kadın göğüsleri büyük olduğu için fiziksel aktivite esnasında büyük zorluklar yaşar.

Fiziksel aktivitelerde yaşanan bu zorlukların sonucunda da meme küçültme operasyonu uygun görülür. Meme küçültme operasyonunda temel şart birçok estetik operasyonunda da olduğu gibi göğüs gelişiminin tamamlanmasıdır. Göğüs gelişimi tamamlanmadıysa kişiye meme estiği yapılmaz ama ciddi sorunlar yaşayan genç kızlara da meme estetiği zorunlu olarak yapıldığı görülmüştür.