Meme Estetiği

Meme estetiği, kadınların göğüsleri ile ilgili birçok problemi içinde barındıran ameliyat türlerinden bir tanesidir. Örneğin göğüsleri çok büyük olan ve bundan aşırı rahatsızlık duyan, hatta bu husus sağlık sorunlarına da neden olan kişiler göğüslerini küçülterek bu işlemi yapacağı gibi, göğüs dokusu fazla olmayan ve büyütmek isteyen kişiler de büyütme işlemi yapabilir. Aynı şekilde memenin şeklini düzeltme işlemleri de bu alana dahildir.

Meme estetiği gerekli midir?

Göğüsler kadınlar için oldukça önem arz eden uzuvlar arasında yer alır. Zira kadınlığın ve doğurganlığın işareti olan göğüsler yeteri kadar büyüklükte ve düzgün bir şekilde olmayınca bu kadınlarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Böyle durumlarda meme estetiği yapmak isteyen kadınlar uzman bir doktora başvurarak bu sorunu onunla detaylı bir şekilde paylaşabilir. Tabii ki psikolojik açıdan rahatsızlık veren kişiler önce bir psikoloğa danışarak kendisinin rahatsızlığının normal olup olmadığını danışmalıdır. Eğer göğüsleri yeteri kadar düzgün ve yeterli bir boyuta sahipse öyle bir ameliyata gerek duymadan vazgeçmesi daha doğru bir karar olacaktır. Fakat eğer kadın bu rahatsızlığında haklı ise o zaman estetik cerrahı ile görüşerek kendisine en uygun olan ameliyatı hakkında bilgi alır.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme estetiği genellikle göğüslerin büyütülmesi için kullanılan bir tabir olduğu için göğüslere bir protez takılır. Bu protezin şekli ve nereden takıldığı hakkında doktorların farklı görüşleri vardır. Örneğin bazı doktorlar koltuk altından, bazı doktorlar göğüs ucundan, bazıları ise göğüs altından takabilirler. Bu ameliyatın kendisine uygulanmasını isteyen kişi bu konu hakkında detaylı bilgi edinip, fikirlerini beğendiği doktor ile anlaşma yapabilir.

Meme Estetiği Fiyatları?

Göğüslerinde herhangi bir sorun olan bir kişiye bu şekilde cerrahi bir operasyon yapılacağı vakitte fiyatlar hastaneye göre veya doktora göre farklılık arz eder. Hatta ameliyatın ne kadar süreceği ve ameliyat içerisinde kullanılan malzeme de fiyatlara dahil olacaktır. Aynı zamanda bazı yerler kişinin bu uygulamayı yapmakta mecburi olup olmadığını da hesap edebilir. Bunlar göz önünde bulundurulmalı ve iyice araştırma sonucunda karar verilmelidir.