Prof. Dr. Birol Civelek


Prof. Dr. Birol Civelek

Estetik-Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Birol Civelek Kabataş Erkek Lisesi mezunudur. Ankara Üniversite nde 2.5 seneye yakın KBB eğitimi geçmişi vardır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) öğrenimi esnasında Ospedale Molinette'de (Torino Üniversitesi-İtalya) stajyer doktor olarak bulundu. Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra İ.Ü. Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde kısa bir süre G. Cerrahi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kulak Burun Boğaz ihtisası yaptı, ECFMG-FLEX sınavlarını başarıyla geçerek Amerika Birleşik Devletleri'nde NewYork Medical College NRHMC (Soundshore Hospital)'de G. Cerrahi ihtisası yaptı. 1999'da Plastik Cerrahi İhtisasını tamamladı. Halen A.B.D. eyaletlerinde çalışmak için lisans hakkına sahiptir.

İzleyen yıllarda birçok kez ileri eğitim için A.B.D.- UPMC ve West Penn Hospital'da bulundu.(Pittsburgh). Daha sonra, Munster (Almanya) ve Palma de Mallorca (İspanya)'da bulundu ve uzman olarak çalıştı.

2000-2010 arasında Y. Beyazıt EAH'de Plastik Cerrahi uzmanı-başasistan olarak çalıştı. 2010'da AKEAH'de Plastik Cerrahi Kliniğini kurdu ve asistan eğitimini başlattı. 2012-2014 yılları arasında Ankara Acıbadem Plastik Cerrahi Kliniği direktörü olarak çalıştı.

Halen kendi kurduğu Klinik'te profesyonel hayatına devam etmekte ve Ankara'nın seçkin hastanelerinde ameliyatlarını yapmaktadır.

60' ın üzerinde ulusal-uluslararası yayın ve sunumu olan Dr. Civelek aynı zamanda El Cerrahisi ve Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanıdır. Türkiye Golf Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi ve amatör lisanslı golf oyuncusudur.

Farklı tarihlerde insani yardım amaçlı ameliyatlar yapmak için Bağdat (Irak), Ibb City (Yemen) ve Gagavuzya (Moldovya)' da bulundu ve 100'ün üzerinde ameliyat yaptı.

Dr. Civelek ileri derecede İngilizce ile İspanyolca ve İtalyanca konuşmaktadır.

Dr. Birol Civelek Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ile Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.


Prof. Dr. Birol Civelek

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

E-posta: drbirolcivelek@gmail.com


ÇENE ESTETiĞi VE BURUNLA ÇENENİN UYUMU

Çene , yüzün önemli bir parçasıdır. Bazı kişilerde çene doğuştan ileride veya geride olabilir. Dişlerin oturmasında problem yoksa: Çene geride ise dolgu, yağ enjeksiyonu ya da çene ucuna yerleştirilen implantlarla yüze uyumlu hale getirilir. Çene ilerde ise çene törpüleme / traşlama operasyonu ile yine yüze uygun hale getirilmesi amaçlanır.

1360 Kez izlendi

Arjantin Caddesi Attar Sokak No:9/8 G.O.P. - Çankaya/ANKARA 03124268696