Prof. Dr. Birol Civelek


Prof. Dr. Birol Civelek

Dr. Birol Civelek, Kabataş Erkek Lisesi mezunudur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) öğrenimi esnasında Ospedale Molinette'de (Torino Üniversitesi-İtalya ) stajyer doktor olarak bulundu. Tıp Fakültesi'ni bitirdikten sonra İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde bir süre G. Cerrahi ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kulak Burun Boğaz ihtisası yaptı. 2010 yılında doçent, 2016’da profesör olmuştur.
ECFMG-FLEX sınavlarını başarıyla geçerek Amerika Birleşik Devletleri'nde New York- Medical College NRHMC (Soundshore Hospital)'de G. Cerrahi ihtisası yaptı. Plastik Cerrahi ihtisasını Ankara’da tamamladı. Halen A.B.D. eyaletlerinde çalışmak için lisans hakkına sahiptir. İzleyen yıllarda birçok kez ileri eğitim için A.B.D.- UPMC ve West Penn Hospital'da bulundu(Pittsburgh). Daha sonra, Munster (Almanya) ve Palma de Mallorca (İspanya)'da bulundu ve uzman olarak çalıştı.
2000-2010 arasında Y. Beyazıt EAH'de Plastik Cerrahi uzmanı(başasistan) olarak çalıştı. 2010'da AKEAH'de Plastik Cerrahi Kliniğini kurdu ve asistan eğitimini başlattı. 2012-2014 yılları arasında Ankara Acıbadem Plastik Cerrahi Kliniği direktörü olarak çalıştı. İzleyen yıllarda, Liv Ankara ve TOBB ETÜ hastanelerinde çalıştı. Halen kendi kurduğu kliniğinde profesyonel hayatına devam etmekte ve seçkin hastanelerde ameliyatlarını yapmaktadır.
Prof. Dr. Birol Civelek, Baku-Azerbaycan’da da bir süre Plastik Cerrahi uzmanı olarak ziyaretlerde bulunmuştur ve yüzlerce ameliyat yapmıştır. 60' ın üzerinde ulusal -uluslararası yayın ve sunumu olan Dr. Civelek aynı zamanda El Cerrahisi ile Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanıdır. Türkiye Golf Federasyonu Sağlık Kurulu üyeliği de yapan Dr. Civelek amatör lisanslı golf oyuncusudur.
Farklı tarihlerde insani yardım amaçlı ameliyatlar yapmak için Bağdat (Irak), Ibb City (Yemen) ve Gagavuzya (Moldovya)' da bulundu ve 100'ün üzerinde ameliyatlar yaptı.
Dr. Civelek ileri derecede İngilizce ile İspanyolca ve İtalyanca konuşmaktadır. Londra’da düzenli olarak özel kliniklerde konsültasyonlarda bulunan Dr.Birol Civelek, İngiltere hastalarını Türkiye’de ameliyat etmektedir. Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ile Estetik Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Prof. Dr. Birol Civelek

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

E-posta: drbirolcivelek@gmail.com


ÇENE ESTETiĞi VE BURUNLA ÇENENİN UYUMU

Çene , yüzün önemli bir parçasıdır. Bazı kişilerde çene doğuştan ileride veya geride olabilir. Dişlerin oturmasında problem yoksa: Çene geride ise dolgu, yağ enjeksiyonu ya da çene ucuna yerleştirilen implantlarla yüze uyumlu hale getirilir. Çene ilerde ise çene törpüleme / traşlama operasyonu ile yine yüze uygun hale getirilmesi amaçlanır.

2089 Kez izlendi

Arjantin Caddesi Attar Sokak No:9/8 G.O.P. - Çankaya/ANKARA 03124268696