Tübüler Meme Deformitesi ( Keçi Memesi)

Tübüler meme deformitesi , doğumsal bir durum olup genellikle meme büyümesinin başladığı, ergenlik döneminde farkedilir. Böyle durumlarda, meme ucu alt kısımdaki meme dokusuyla birlikte derinin gelişmemesine bağlı olarak , tek taraftaki memenin ya da her iki memenin tüp şeklinde görünmesine neden olur. Bu tip memelerde , özellikle meme ucunda asimetri yaygındır.

Bu tip hastalarda , ciddi psikolojik sorunlar ve özgüven eksikliği gelişebilir.

Tübüler meme deformitesinin tedavisi, kesinlikle cerrahi olup, klasik meme büyütme ameliyatının aksine farklı bir yaklaşım gerektirir . Varolan asimetri , operasyon sonrası minimalize olur.

Tedavi , memenin büyüklüğüne göre değişir . Tübüler meme deformitesinde zor olan , konusunda deneyimsiz bir cerrahın tanıyı koyamayıp, klasik silikon implantı yapmasıdır . Operasyon öncesi ; hasta konusunda uzman ve deneyimli bir Plastik Cerrah tarafından uygun olarak değerlendirilir ise sorun yaşanmaz . Operasyonda , klasik meme büyütmeden farklı bir teknik, farklı büyüklükte ve şekilde protezler kullanılır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?