Göz Kapağı Estetiği 

Göz kapağı estetiği yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde en fazla yapılan estetik operasyonlardan biridir.  Göz kapağı estetiği yalnızca estetik operasyon değil aynı zamanda görme sorunu oluşturduğundan hastanın göz kapağı operasyonu sonrasında görme alanının genişlemesi sağlanmaktadır.  Gözler insan vücudunun en önemli organlarından biridir.  Göz kapağı düşüklüğü yaşa bağlı olarak ve genetik yatkınlığa bağlı olarak göz kapağı düşüklüğü oluşur.  Göz kapağı düşüklüğü kişileri yorgun kaygılı ve uykuluymuş gibi gösterir.  Bu da aynı zamanda yaşlı görünmeyi sağlar.  Göz kapağı estetiğinde gözler daha canlı ve bakışlar daha anlam kazanarak dolayısıyla daha genç bir görüntü elde edilmiş olur.

Göz Kapağı Estetiği Kimlere Yapılır?

Göz kapağı düşüklüğü sorunu olan ve 18 yaşını dolduran herkese göz kapağı estetiği operasyonu yapılır.  Ancak bu operasyon öncesi göz doktoruna muayene olmak ve böyle bir operasyonun yapılmasına uygun olup olmadığına karar verilmesi gerekir. Göz kapağı düşüklüğü genellikle erken yaşlarda genetik yatkınlığa bağlı olarak yapılır.  Ancak ilerleyen yaşlarda da göz kapağı düşüklüğü sıklıkla görülen durumlardan biridir. Göz kapağı operasyonundan sonra hasta daha genç ve daha net bakışlara sahip olur.  Dolayısı ile yüzdeki yorgunluk ve bitkinlik hali ortadan kalkacağı için estetik bir görüntü kazandırılır.

Göz Kapağı Estetiği Sonuçları Nelerdir?

Göz kapağı estetiği sonrasında ciddi anlamda estetik bir görüntü sağlanmış olur.  Öncelikle 10 yaş genç görüntü sağlayan ve çok net fark edilen bir operasyondur.  Göz kapağı düşüklüğü görüntü olarak insanı yaşlı ve yorgun gösterir.  Dolayısıyla göz kapağı estetiği yapıldıktan sonra çok ciddi anlamda estetik görsellik kazandırılmış olur.  Bu nedenle genellikle 35 40 yaş arası göz kapağı estetiği ihtiyacı olmakta ve genellikle bu yaşlarda tercih edilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetik operasyonu hekimin tercihine bağlı olarak ve hasta ile de ortak karar verilerek genellikle sınırlı uyuşturma altında yapılır.  Son derece pratik kısa süreli operasyonlardan biridir.  Hastanın lokal anestezi istememesi durumunda sedasyon verilerek de yapılır.  Ancak her iki durumda da hasta hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmez. Operasyon yaklaşık olarak 2 saat sürer üst ve alt göz kapağı operasyonu için bu süre daha da uzun olur.  Ama genellikle ikisi bir arada değil üst veya alt ayrı ayrı yapılır.

Göz Kapağı Estetiğinden Sonra Oluşacak Riskler Nelerdir?

Göz kapağı ameliyatı sonrasında herhangi bir riskin oluşması söz konusu değildir.  Böyle bir risk çok ender görülen durumlardan biridir. Ancak hasta operasyon sonrasında hekimin önerilerini dikkatle uygulamalıdır.  Özellikle ameliyattan sonra buz kompres uygulaması ödem ve morarmanın oluşmaması açısından çok önemlidir.