Prof. Dr. Birol Civelek

Prof. Dr. Birol Civelek, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) mezunudur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde bir süre G. Cerrahi ihtisası yaptı. Daha sonra 2,5 yıla yakın bir süre Ankara Üniversitesi Ibni Sina Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı. ECFMG-FMGEMS sınavlarını kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri ‘nde NewYork Eyaleti’nde New York Medical College- Westchester County Medical Center’da 3 yıl süreyle ihtisas – asistanlık yaptı.

Plastik Cerrahi ihtisasını tamamladıktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde Pittsburgh UPMC ve West Penn hastanelerinde Estetik Cerrahi ve Yanık konusunda visiting fellow olarak bulundu. Profesör William Futtrell, Profesör Slater ve Profesör Newton ile çalıştı. Farklı tarihlerde Munster Almanya’da Çene Cerrahisi ileri eğitimi aldı. Palma de Mayorca’da Profesör R. Llull ile bir süre estetik cerrahi kliniğinde çalıştı. Aynı zamanda El Cerrahisi ve Çene Cerrahisi uzmanı da olan Dr. Civelek, Y. Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman olarak çalıştıktan sonra Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği eğitim kliniğini kurdu ve Klinik Şefi olarak asistanlık eğitimini başlattı.

İzleyen yıllarda Acıbadem Hastanesi, Liv Hospital ve TOBB ETÜ hastanelerinde kadrolu Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştı. Vücut estetiği, yüz estetiği, meme estetiği, burun estetiği, vaser liposuction ve genital estetik özel ilgi alanlarıdır. 70’ye yakın ulusal ve uluslararası yayın ve sunumu olan Prof. Dr. Civelek, 2003 ve 2009 Ulusal Plastik Cerrahi Kış Sempozyumları Genel Sekreterliği yaparak bu organizasyonları gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Civelek 2010’da doçent, 2016’ da profesör oldu. Kendi kliniğinde uzmanlık hayatına devam eden Prof. Dr. Birol Civelek, tecrübeli bir amatör, lisanslı golf oyuncusudur ve çok sayıda şampiyonluğu bulunmaktadır.

Uzmanlık Alanları