Bişektomi ( Yanak Yağlarının Alınması) Operasyonu

“Hollywood Yanağı “

Son yıllarda Hollywood yıldızlarının sıklıkla yaptırdığı “ bişektomi” yanak inceltme estetiği ya da bilinen adıyla “ Hollywood Yanağı”; yüzde çiğneme kası olarak bilinen Buccinator ve Masseterkasları arasında yer alan yağ dokularının bazı kişilerde olması gerekenden fazla olduğu durumlarda , yüzde çene üçgeninde , ideal oran ve simetriyi yakalamak için yapılan operasyondur. Kişi kilo verse de ya da çok zayıf olsa da bu dokular erimez, bu durum yüzün daha yuvarlak ve tombul görünmesine neden olur. Bu yağların alınmasıyla birlikte tombul yanak görünümü ortadan kalkarak, elmacık kemikleri daha belirgin hal alır.

Operasyon yaklaşık 1 saat sürer ve sedasyon ya da genel anesteziyle ameliyatane şartlarında yapılır. Ağız içinden 1 cm kesiyle yağlar alınarak 1-2 dikiş atılır; bu dikişler kendi erir. Operasyon sonrası ödemin dağılması ve yüzün şeklini alması, kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 aydan önce değildir. Operasyon sonrası, beslenmeyle ilgili dikkat edilecek hususlar vardır. Operasyonun mutlaka Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlarınca yapılması, doğabilecek sorunlar için önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?