Burun Estetiği

Son zamanlarda burun estetiği sık sık duyduğumuz kavramlardan biri hâline geldi. Zorunluluktan yaptırmak isteyenlerin yanı sıra estetiklik bakımından burnunu düzelttirmek isteyen de çok fazla insan vardır. Güzellik kavramının sonucu olarak ortaya çıkan burun estetiği, bazı durumlarda sağlık için zorunluluk hâline gelebiliyor.

Daha önce hiç burun estetiğiyle ilgili araştırma yapmadıysanız, bilgi sahibi olmadan estetik yaptırmamanız gerekir. Burun estetiği için yaş sınırı var mı ya da hangi durumlarda burun estetiği yaptırılabilir gibi soruların cevaplarını bilmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Aksi takdirde bilinçsiz bir şekilde burun estetiği yaptırmaya kalkışırsınız, bu da tehlikelidir.

Burun Estetiğinin Yaptırılması Gerektiği Durumlar

Burun estetiği genel olarak görünüm ve sağlık yönünden yapılan bir işlemdir. Burnunu beğenmeyen birçok insan şimdi burun estetiği yaptırarak istediği görünümü elde ediyor. Görünüm haricinde tercih edilen durumlar da söz konusudur. Bazı şeyler kişide travma etkisi bırakıyor ve bu travmayı atlatmak için de burun estetiği gibi operasyonlara başvuruluyor.

Burnun tipine göre estetikler yapılıyor. Eğer siz de burnunuzun şeklini beğenmiyorsanız ya da burnunuz yüzünden çeşitli sağlık sorunları yaşıyorsanız burun estetiği yaptırarak sorununuzu çözebilirsiniz. Bazen insanlar yanlış firma seçimi yaptığı için hayal kırıklığı yaşayabiliyor. Bunu göz önünde bulundurarak beklentinizi karşılayacak bir seçim yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Aksi takdirde burnunuz daha kötü hâle gelebilir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı

Estetik için kemik gelişiminin büyük bir önemi vardır. Bu sebeple küçük yaştaki insanlar kemik gelişimi tamamlanmadığı için burun estetiği yaptıramaz. Aslında burun estetiklerinde kişinin yaşından ziyade kemik ve kıkırdak yaşına önem verilir. Yani yaşınız kaç olursa olsun kemik yaşınız şartlara uymuyorsa burun estetiği yaptırmanız mümkün değildir.

Estetikler bazen zorunluluktan dolayı erken yaşta yapılabiliyor. Bunun en belirgin örneği kepçe kulak estetiğidir. Çocuğun psikolojisi düşünüldüğü için burundan daha erken gelişen kulak için kepçe kulak estetiği çocuk yaşta bile yapılabiliyor. Burun estetiği için anesteziye engel olacak bir durumunuzun olmaması da çok önemlidir. Sağlık sorunlarınız varsa anesteziye engel oluşturacağı için burun estetiği olamazsınız.