Çene Estetiği ve Burunla Çenenin Uyumu

Çene , yüzün önemli bir parçasıdır. Bazı kişilerde çene doğuştan ileride veya geride olabilir. Dişlerin oturmasında problem yoksa: Çene geride ise dolgu, yağ enjeksiyonu ya da çene ucuna yerleştirilen implantlarla yüze uyumlu hale getirilir. Çene ilerde ise çene törpüleme / traşlama operasyonu ile yine yüze uygun hale getirilmesi amaçlanır.

Burun alın, elmacık kemikleri ve çeneyle uyum içinde olmalıdır. Bazı burun ameliyatları öncesi estetik normlara göre burun düzeltildiğinde , çenenin ileride ya da geride olmasına bağlı olarak çeneye de müdahale gerektirebilir. Burada kişinin kendinden alınan yağ ile yağ dolgusu ya da çeneye implant yerleştirilerek uyum sağlanır; implant ağız içinde yapılan kesiyle oluşturulan cebe yerleştirilir. Yine eğer kişi cerrahi bir müdahale istemezse dolgu ile çene yüze uygun hale getirilir. Dolgunun ve yağ dolgusunun kişide ne kadar süre kalacağı kesin değildir; kesin olan kişinin kendi yağından alınarak yapılan dolgunun daha uzun süre kalabileceğidir. Kalıcılık süresini vücudun tepkisi ve ne kadar süreyle vücutta tutacağı belirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?