Meme Toplama ve Dikleştirme

Meme toplama ve dikleştirme operasyonları, doğum ve emzirme nedeniyle ve bariatrik operasyon sonrası ya da hızlı kilo alıp vermeyle kaybolan meme dokusunu geri kazandırmayı amaçlar. İlerleyen yaşla da birlikte meme dokusunun yerini yağ dokusu alır ve bu durum meme hacminin yok olmasına ve gevşemesine neden olur. Meme toplama operasyonlarına silikon protez desteği de gerekebilir.

Sarkan meme , ters T bic1iminde toplanılarak ya da lolipop tarzında , silikon protezle desteklenip meme hacmi geri kazandırılır. Eğer meme hacminde problem yoksa sadece sarkma varsa ve hacim iyiyse meme toplama operasyonu silikonsuz da yapılabilir.

Meme toplama ve dikleştirme operasyonundan sonra 1 hafta istirahat yeterlidir. Memenin tam şeklini alması 6 ay ila 1 senedir.

Genel anestezi altında yapılan bu operasyonda 1 gece hastanede kalınır. Operasyondan sonra kişi 1 ay süreyle ağır spor yapamaz, özel bir medikal sütyen kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?