Gözaltı Çukurları ve Morlukları

Göz altında belirgin bir çukurluk olması kişiyi, yaşından daha büyük ve yorgun gösterir. Sadece ülkemizde değil,dünyada her iki kişiden birinde göz altı çukurları ve halkalara rastlamak mümkündür. Bunların ana sebepleri çoğunlukla genetik olup, uyku düzensizlikleri,stres ,yatış pozisyonu, fazla alkol tüketimi ve alerjidir.

Yüz estetiğinde bu sorunun çözümü genellikle estetik cerrahi (blefaroplasti/orta yüz asma) yolla, alt göz kapağı torbaları ile birlikte yanak dokusundaki sarkmayı bir arada gideren ‘’orta yüz–alt kapak’’ kombine ameliyatlarıyla olur. Sorun bu denli ağır değilse, dolgu yöntemiyle de sorunla baş edebilinir. Dolgu yöntemi yaklaşık 15 dakika süren ve sonrasında rahatlıkla günlük hayatınıza devam edebileceğiniz bir uygulamadır. Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 6-12 aydır; tekrar uygulamalarında kalıcılık süresinin arttığı da gözlemlenmiştir. Estetik her uygulamada olduğu gibi, bu uygulamayı da estetik konusunda bilgili ve tecrübeli kişilere yaptırmak aslında uygulamanın en önemli parçasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?