Meme operasyonları, emzirmeye engel midir?

Meme operasyonları sonrası, emzirmenin mümkün olup olmadığı sıkça sorulan sorulardandır. Meme dokusu içerisinde süt oluşumunu sağlayan kanallar vardır; burada oluşan salgı, kanallar boyunca ilerleyerek, meme ucuna erişir.

Örneğin, meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezler, kas altına ya da kas üstüne yerleştirilir. Anatomik olarak, silikon protezin meme dokusu içerisinde salgı oluşmasına engel olması söz konusu değildir. Silikon içeriğin süte karışıp karışmadığı konusunda çalışmalar sınırlı olup, özellikle son yıllarda kullanılan silikon protezlerin içeriği ve uygulama tekniğiyle herhangi bir olumsuzluktan söz edilmemektedir.

Gelelim meme küçültme ameliyatı olan kadınlara. Meme küçültme ameliyatı olan bir kişi sutte azalma olsa da bebeğini emzirebilir. Şu unutulmamalıdır ki, meme büyütme ve küçültmede, doktorun süt bezlerine müdahalesi bu durumu ortaya çıkarır. Bedensel ve ruhsal sağlığınız için kendinizi işinin ehli uzman kişilere emanet ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?