Ulthera (ULTHERAPY)

Ultherapy nedir?

Medikal alanda ultrason çeşitli nedenlerden dolayı kullanılabilir. İnsanların aklına “Ultrason” denildiğinde ilk olarak genellikle gebelik gelir. Bu ultrason uygulamasında el cihazıyla yüksek frekanslı ses dalgaları yayılır ve bu ses dalgalarının yansımaları bir görüntü yakalanır. Ultherapy uygulamasında da bu işlem tam tersine yapılır. Ultherapy ultrason dalgalarını derinin derinliklerinde veya derinin altında belirli bir noktaya gönderir. Bu uygulama, yeni kolajen oluşumunu teşvik eden ve cildi sıkılaştıran/ kaldıran proteinleri ısıtır ve pıhtılaştırır. Ultherapy derin dermis ve SMAS tabakası (ya da yüzeysel kas apoltrofik sistemi) dahil olmak üzere cildin temel katmanlarını hedefler. Bu “derin ısıtma”, cildin sıkılaşmasına neden olur. Cildin yüzeysel katmanları baypas edildiğinden, Ultherapy tedavisine görünür bir kesi veya iz yoktur. Tüm etkiler derinin içinde veya altında hissedilir.

Ulthera ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Ultrason gücünü kullanarak Ulthera cildi sıkılaştırmak, çene çizgisini, çene, kaş ve boyunu tek bir işlemle kaldırmak ve sıkılaştırmak için kullanılabilir. Bu işlem cerrahi bir yüz germe uygulaması değildir. Bunun yerine, cildi sıkılaştırmak ve yüz yaşlanma sürecini yavaşlatmak için izsiz bir tedavi arayanlar için bir alternatif sunmaktadır.

Ultherapy’nin temel faydaları şunlardır; acısız işlem, izsiz sonuç, yeni kolajen üretmek, tek seansta etkili bir görünüm.

Ulthera kimlere uygundur?

Ultherapy, cilt sarkıklığı problemi yaşayan herkes için uygundur. Cerrahi bir yüz germe işlemi yaptırmak istemeyen, iple askı yöntemlerinden çekinen kişilere Ulthera teknolojisi pratik sonuçlar yaratır. Genellikle 35 yaşının üzerindeki kişiler Ulthera işlemini tercih ederler. Fakat genç yaştaki yaşlanma sürecine karşı önlem almak isteyen kişiler için de Ulthera uygundur.

Ultherapy sonuçları cerrahi yüz germe ile karşılaştırılamaz. Sonuçlar ameliyatla yapılan yüz germe işlemi kadar belirgin değildir. Ultherapy, daha minimal değişiklikler için uygundur. Cildindeki sarkıklığı toparlamak ve daha dinç bir görünüm yakalamak için tercih edilmelidir. Tedavi edilecek alanlar arasında sarkan yanak derisi, çene altında sarkma, boynunda sarkan deri, çatık kaşlar, alın çizgileri ve dekolte bölgesindeki çizgiler ve ya kırışıklıklar bulunur.

Ulthera uygulaması, cildin yüzeyini kesmeden, tipik olarak kozmetik cerrahide ele alınan cildin temel katmanına odaklanmış ultrason enerjisini sunarak kolajen üretmeyi amaçlar.

Ultherapy ile cildim nasıl sıkılaşır?

Yaşlandıkça vücudumuz eskisi kadar kolajen üretmemeye başlar. Kolajen eksikliği ilk olarak cilt yapımızı etkiler. Cilt sarkmaya başlar, eskisi kadar genç görünmez. Kırışmaya başlayan ciltte yaşlılık etkileri görülür. Kolajenin etkisini arttırmak için kolajen dokusu 60-70 derece arasında ısıtılır. Böylece daha sıkı ve daha genç bir cilt ortaya çıkar.

Yüksek ısı, kollajen liflerini tutan hidrojen bağlarını kırar. Bu işlem tıpkı bir yayı germe ve serbest bırakma örneğine benzer. Böylece kolajen lifleri büzülür ve eski sıkılığına kavuşur. Kolajenlerin ısıtılmasıyla Neocollagenesis adı verilen bir süreç oluşur. Bu yeni kolajen oluşumu sürecini ifade eder. Bu süreçte doku tamirini ve yeni kolajen oluşumunu içerir. İkinci adımda ise fibroblastlar, yeni kollajeni destekler ve daha fazla kolajenin yaratılmasını sağlar. Böylece cilt daha genç ve fit bir görünüm alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?