Yüz Germe Ameliyatı Tekrar Yaptırılabilir mi?

​Yüz germe ameliyatı; yüz, yanak altı, boyun ve çene altındaki fazla derinin alınmasıyla yapılan operasyondur. Yaşlanma ve genetik faktörlere bağlı olarak cilt ve cilt altı dokuları zamanla gevşemeye ve sarkmaya başlar. Bu da yaşlanan yüzün en tipik belirtileridir. Yaşlanan yüzde burun kenarlarından ağız köşesine doğru inen çizgiler derinleşir, göz altında derin çukurluklar oluşur ve en belirgini yanakların , boynun ve alt çene kenarının sarkmasıdır.

Yüz germe ameliyatı sonrası ödem ve morluğun geçmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte 8-10 gündür. Kesi izleri ise saç iç , kulak önü ve kulak arkasındadır. Ancak kesi izlerinin iyileşmesi sigara içen hastalarda daha geç olmaktadır.

Yüz germe ameliyatı 7-10 yıl sonra tekrar yaptırılabilir. Doğru teknik ve tecrübeli ellerde doğal bir sonuç alınır. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi , yüz germe operasyonu sonrasında da tam sonuç alınması kişiden kişiye değişmekte olup bir kaç ayı bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?