Jilet Faça Izleri Kaybolur Mu?

Jilet ve faça izlerinin nasıl geçeceği en sık sorulan sorular arasındadır. Bu tür izler kolay anlaşılan, gizlenmesi zor izlerdir. Bu tür izlerin ameliyat ve yanık izi gibi diğer yara izlerinden ayıran en önemli özelliği , yan yana ve birden fazla olmasıdır.

Bu tür jilet ve faça izlerinden kurtulmak için hastalar farklı, tecrübesiz ellerde birçok yöntem denemekte ve bu içinde bulunulan problemin daha büyük ve belirgin olmasına neden olmaktadır.

Bu tür izlerde , izlerin olduğu alanın çıkarılıp tekrar dikilmesi bir yöntemdir , ayrıca çok ince deri yamaları da yapılmaktadır. Bu yöntemle iz yine kaçınılmazdır ancak jilet izinin tipik görüntüsünü ortadan kaldırmak; daha az dikkat çeken , daha masum ve sosyal olarak kabul edilebilir bir ize dönüştürmek amaçtır.

Operasyon , alanın büyüklüğüne göre genel anestezi, sedasyon ya da lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrası 1 yıl süreyle bölge güneş ışığından korunmalıdır.

Bu alan başlangıçta pembe iken zamanla daha az dikkat çeken bir görünüme dönüşür.

Jilet ve faça izlerine sahip kişiler , konusunda uzman bir Plastik Cerraha başvurmalıdır; denenen her tecrübesiz yol, izin daha belirginleşmesine , derinleşmesine ve sorunun daha büyümesine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sorularınız için

Bizi arayın veya aşağıdaki formu doldurun, sizinle iletişime geçelim. Tüm sorularınızı kısa sürede cevaplamaya çalışıyoruz.


    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

    × Nasıl Yardımcı Olabiliriz?