Prof. Dr. Birol Civelek

Kol Germe Arm Lift Ameliyatları

Kol germe operasyonu; yaşlanmaya, aşırı kilo alıp vermeye ve yerçekimine bağlı olarak, kol arka ve iç kısımda meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan operasyondur.

Kollarımızın üst tarafı yağ depolanabilen, kilo alımına da bağlı genişleyebilen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kol sarkıklığı tedavisi biraz zordur sadece yağ alımı yapılırsa derinin sarkıklığı artabilir; Dolayısıyla bu bölge liposuction için dikkatli olunması gereken yerlerden biridir. Şunu unutmamak gerekir her vaka liposuction için uygundur ifadesi yanlıştır. Bu durumda doğrusu, fazla yağ dokusuyla birlikte sarkan deriyi çıkarmaktır. Bu tür ameliyatlar genellikle genel anestezi altında yapılır ve operasyon 1-2 saat sürer. Kol iç ve arka kısımdaki fazlalık ve yağ dokusu çıkarılıp, kesi yeri estetik dikişle dikilir. Dikilen koltukaltı bölgesi ve kolun iç yüzüne doğru uzanan yerdeki iz, erken dönemde kızarıklık, sonra pembe bir renk, ilerleyen dönemlerdeyse ten renginize gelerek, belli belirsiz bir ize dönüşür. Hasta, ameliyattan özel bir korseyle çıkar ve bu özel korseyi 1 ay süreyle kullanır.

Kol germe operasyonuyla; daha düzgün; estetik olarak, kıyafetlerinizde rahatsız olmayacağınız rahat bir görünüme kavuşabilirsiniz.